Slide

AeroKat* dla kotów

AeroKat komora inhalacyjna dla kotów

Komora aerozolowa AeroKat* ze wskaźnikiem Flow-Vu* daje Ci pewność, że Twój kot otrzymuje niezbędną dawkę lekarstwa. Wskaźnik Flow-Vu* na komorze aerozolowej AeroKat* dla kotów pomoże Ci policzyć liczbę oddechów wziętych przez kota i upewnić się, że maska ​​dobrze przylega do pyska kota. Zapewnia to, że lek w aerozolu dostanie się do najgłębszych obszarów płuc kota.

Jeśli wskaźnik Flow-Vu* porusza się nierówno lub zbliża się do kota, kot wykonuje wdech – i należy nacisnąć inhalator. Po zatrzymaniu inhalacji wskaźnik Flow-Vu * powraca do pozycji pionowej. Ta zwiększona kontrola pozwala lepiej kontrolować leczenie astmy kota.

Zastosowanie AeroKat na kocie

Czy Twój kot ma objawy astmy?

AeroKat dla kotów z symptomami Astmy

Jeśli Twój kot ma którykolwiek z poniższych objawów, może to oznaczać kocią astmę:

 • częste sapanie
 • uporczywy kaszel
 • otwarte usta lub trudności w oddychaniu

Mniej więcej jeden na sto kotów ma astmę – być może więcej, ponieważ objawy są często mylone z kulkami włosowymi. Astma występuje zwykle u kotów w wieku od 2 do 8 lat i częściej występuje u ras syjamskich i himalajskich.

Korzystanie z AeroKat*

Przed użyciem sprawdź produkt pod kątem prawidłowego montażu, ciał obcych oraz uszkodzonych lub brakujących części. Ciała obce należy usunąć przed użyciem. Produkt należy NIEZWŁOCZNIE wymienić, jeśli którakolwiek z jego części jest uszkodzona lub jej brakuje.

Krok po kroku - instrukcja użytkowania-1 krok

Zdjąć nasadkę z dozownika aerozolu. Przed użyciem należy zapoznać się z instrukcją dołączoną do dozownika aerozolu.

AeroKat krok po kroku instrukcja użytkowania - 2. krok

Włożyć dozownik aerozolu z tyłu komory. Przytrzymaj górną komorę aerozolową AeroKat* dla kotów i urządzenie do dozowania aerozolu ściśle razem i szybko potrząśnij urządzeniem 4 do 5 razy bezpośrednio przed każdym użyciem.

AeroKat krok po kroku instrukcja użytkowania - 3. krok

Delikatnie umieść maskę na twarzy, upewniając się, że jest skutecznie uszczelniona. Gdy kot wdycha powietrze, Flow-Vu * wskaźnik przepływu wdechowego (IFI) powinien trzepotać lub przesuwać się w kierunku kota. Jeśli podczas tej czynności kot odczuwa niepokój, skonsultuj się z lekarzem weterynarii.

AeroKat krok po kroku instrukcja użytkowania - 4. krok

IFI Flow-Vu* powraca do pozycji pionowej, gdy kot przestaje oddychać lub podczas wydechu.

AeroKat krok po kroku instrukcja użytkowania - 5. krok

Podczas gdy kot robi wdech, naciśnij dozownik aerozolu i przytrzymaj maskę na twarzy kota przez 5-6 oddechów. Utrzymuj skuteczne uszczelnienie i używaj IFI Flow-Vu*, aby policzyć liczbę oddechów. Upewnij się, że przestrzegane są instrukcje weterynarza dotyczące dawkowania i że jednorazowo podawane jest tylko jedno zaciągnięcie leku.

AeroKat krok po kroku instrukcja użytkowania - 6. krok

Postępuj zgodnie z instrukcjami dozownika aerozolu dotyczącymi czas oczekiwania przed powtórzeniem kroków 2 – 5 zgodnie z zaleceniami.

Informacje na tej stronie NIE zastępują szczegółowego przestudiowania instrukcji komory aerozolowej AeroKat* dla kotów.

Często zadawane pytania dotyczące AeroKat*

Wielu weterynarzy sprzedaje w swoich klinikach komorę aerozolową AeroKat* dla kotów, ale można ją również kupić za pośrednictwem naszej strony internetowej. Przed zakupem skonsultuj się z lekarzem weterynarii, aby upewnić się, że komora aerozolowa AeroKat* dla kotów jest odpowiednia dla stanu Twojego kota.

Komora aerozolowa AeroKat* dla kotów zawiera lekarstwo (kortykosteroid lub lek rozszerzający oskrzela), dzięki czemu kot może wdychać go przez kilka oddechów. Komora oddziela również grubsze cząsteczki aerozolu (które zwykle osadzają się w ustach i nosie), dzięki czemu drobniejsze, silniejsze cząsteczki mogą wnikać głęboko do płuc, gdzie są potrzebne.

Komora aerozolowa AeroKat* dla kotów jest przeznaczona do stosowania ze wszystkimi powszechnie przepisywanymi lekami wziewnymi. Twój weterynarz określi, który lek jest odpowiedni dla twojego kota.

Tradycyjne doustne kortykosteroidy (tabletki, zastrzyki lub syrop) mają wiele potencjalnie poważnych skutków ubocznych dla Twojego kota, w tym zapalenie trzustki, insulinooporność (cukrzyca), wielomocz, zapalenie pęcherza moczowego, nieodpowiednie oddawanie moczu i zmiany w zachowaniu.1

Nie ma szczególnych przeciwwskazań do stosowania komory aerozolowej AeroKat* dla kotów u kotów. Zasada działania komory aerozolowej AeroKat* dla kotów opiera się na podawaniu leków w aerozolu, tak jak jest to obecnie stosowane u ludzi, koni i psów. Produkt należy stosować wyłącznie na zalecenie lekarza weterynarii.

Ważne uwagi i informacje o AeroKat*

Przestrogi

 • Stosować wyłącznie pod nadzorem lekarza weterynarii i przed użyciem przeczytać wszystkie instrukcje.
 • Nie zostawiaj komory aerozolowej AeroKat* dla kotów bez opieki w obecności dzieci.
 • Demontuj produkt tylko w zakresie zalecanym w instrukcji czyszczenia, w przeciwnym razie może ulec uszkodzeniu.
 • Komora aerozolowa AeroKat* dla kotów to wyrób medyczny. Aby zapewnić prawidłowe działanie, należy go czyścić zgodnie z niniejszą instrukcją. NIE WOLNO go czyścić w zmywarce.
 • Jeśli nie masz pewności co do stosowania tego produktu, porozmawiaj ze swoim lekarzem weterynarii.

Uwagi

 • Przeczytaj i postępuj zgodnie z instrukcjami dołączonymi do dozownika aerozolu.
 • Ten produkt nie zawiera lateksu.
 • Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące działania lub użyteczności tego produktu, skontaktuj się ze swoim lekarzem weterynarii.

Producent

Trudell Medical International. ©
725 Third Street, London, Ontario, Canada N5V 5G4

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

1 Padrid, Philip. „Feline Asthma: Diagnosis and Treatment“ in Veterinary Clinics of North America: Small Animal Practice Vol. 30 No. 6. November 2000 S. 1284
2 idem., ibid., S. 1285
3 Newman S. „Deposition and Effects of Inhalation Aerosols“. Lund, Schweden; AB Draco; 1983, 13-22

Wszystkie AeroChamber* zdrowie zwierząt